Northern Arizona

Northern Arizona Twitter
 

Licensed to Northern Arizona University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/12/2011 03:03 PM
                      Nov12 2011 Multi-Duel - 11/12/2011                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Utah-UT  'A'                         NT    1:44.48  
     1) Swartz, Traycie A 19            2) Ligeza, Nicole K 19            
     3) Caron, Hannah 20                4) Zuch, Samantha M 19            
  2 University of Denver Pioneers-CO  'A'             1:44.19    1:45.14  
     1) Corea, Samantha N 18            2) Clarke, Kyra M 19              
     3) Beins, Bailey M 21              4) Burns, Rachel A 20             
  3 Northern Arizona University  'A'                  1:43.92    1:46.87  
     1) Connell, Fiona G 21             2) Burnes, Jordan S 20            
     3) Palmer, Rachel 20               4) Loy, Kelsey N 20               
  4 University of Denver Pioneers-CO  'B'                  NT    1:47.83  
     1) Labozan, Anna S 18              2) Fischer, Sarah G 18            
     3) Matthews, Drew D 18             4) Schmid, Kristin M 20           
  5 Seattle University-PN  'A'                             NT    1:50.79  
     1) Nguyen, Tina M 20               2) Richards, Kevlyn M 19          
     3) Franke, Tessa P 19              4) Basler, Hanna L 21             
  6 Northern Arizona University  'B'                       NT    1:52.44  
     1) Gottlieb, Ashani L 19           2) Smith, Stirling C 19           
     3) Juergens, Alexis K 18           4) Palbykin, Danielle N 20        
  7 Seattle University-PN  'B'                             NT    1:53.56  
     1) Leighter, Rachel A 20           2) Morehouse, Alexis L 20         
     3) Kelley, Megan D 19              4) Van Maren, Caroline L 18       
  8 The University of Utah-UT  'B'                         NT    1:54.42  
     1) Cox, Sarah A 21                 2) Mcsweeney, Lindsey L 19        
     3) Paakh, Melissa K 19             4) Jamora, Alexandra L 20         
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowther, Emma             19 Northern Ariz.      10:23.60   10:36.75  
  2 Jones, Kristin J          21 Northern Ariz.      10:34.63   10:39.74  
  3 Best, Jaclyn P            20 Denver Pioneers-CO  10:29.65   10:42.74  
  4 Oliver, Leighanne            Utah-UT                   NT   10:52.52  
  5 Ladner, Sara N            21 Denver Pioneers-CO  10:36.59   10:54.62  
  6 Hoffman, Casey L          20 Seattle U-PN              NT   10:57.12  
  7 Buck, Kayla m             20 Utah-UT                   NT   11:00.18  
  8 Dean, Whitney E           19 Seattle U-PN              NT   11:36.03  
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Rachel A           20 Denver Pioneers-CO   1:52.60    1:52.37  
  2 Zuch, Samantha M          19 Utah-UT                   NT    1:52.84  
  3 Maier, Krista R           21 Northern Ariz.       1:50.58    1:54.58  
  4 Leung, Jackie P           21 Denver Pioneers-CO   1:54.22    1:55.56  
  5 Vanbuskirk, Kacie L       18 Denver Pioneers-CO   1:56.23    1:56.70  
  6 Caldwell, Danielle M      20 Utah-UT                   NT    1:57.44  
  7 Cohen, Gretchen P         19 Denver Pioneers-CO        NT   x1:57.46  
  8 McMullan, Valerie B       19 Utah-UT                   NT    1:58.21  
  9 Wright, Caitlin N         18 Northern Ariz.            NT    1:59.53  
 10 Leighter, Rachel A        20 Seattle U-PN              NT    2:02.84  
 11 Palbykin, Danielle N      20 Northern Ariz.       1:57.87    2:03.24  
 12 Gant, Mackenzie L         18 Seattle U-PN              NT    2:03.90  
 13 Rivers, Ellyn             19 Seattle U-PN              NT    2:04.32  
 14 Shobaken, Connie Rae R    20 Seattle U-PN              NT   x2:08.18  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartz, Traycie A         19 Utah-UT                   NT      23.65  
  2 Matthews, Drew D          18 Denver Pioneers-CO     24.36      23.99  
  3 Dirks-Ryan, Chalene R     21 Northern Ariz.         24.13      24.68  
  4 Basler, Hanna L           21 Seattle U-PN              NT      24.78  
  5 Schmid, Kristin M         20 Denver Pioneers-CO     24.95      24.79  
  5 Jamora, Maddie            18 Utah-UT                   NT      24.79  
  7 Loy, Kelsey N             20 Northern Ariz.         24.04      24.87  
  8 McGinnis, Racheal T       20 Denver Pioneers-CO        NT      25.06  
  9 Biter-Mundt, Chardonnay   20 Utah-UT                   NT      25.09  
 10 Doi, Nicole K             18 Seattle U-PN              NT      25.18  
 11 Randolf, Melissa R        19 Seattle U-PN              NT      25.20  
 12 Jamora, Alexandra L       20 Utah-UT                   NT     x25.31  
 13 Fischer, Sarah G          18 Denver Pioneers-CO        NT     x25.38  
 14 Richards, Kevlyn M        19 Seattle U-PN              NT     x25.52  
 15 Derflinger, Andrea L      18 Northern Ariz.         27.33      26.99  
 16 Gottlieb, Ashani L        19 Northern Ariz.         26.96     x27.22  
 
Event 9  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Hannah             20 Utah-UT                   NT    2:07.17  
  2 Labozan, Anna S           18 Denver Pioneers-CO   2:09.68    2:08.01  
  3 Foley, Megan A            21 Denver Pioneers-CO        NT    2:08.62  
  4 McNally, Bridgette B      19 Denver Pioneers-CO   2:10.11    2:08.73  
  5 Palmer, Rachel            20 Northern Ariz.       2:05.67    2:09.54  
  6 Ligeza, Nicole K          19 Utah-UT                   NT    2:10.15  
  7 Connell, Fiona G          21 Northern Ariz.       2:08.15    2:11.26  
  8 Burnes, Jordan S          20 Northern Ariz.       2:06.64    2:11.43  
  9 Naze, Katie N             19 Denver Pioneers-CO        NT   x2:11.54  
 10 Cox, Sarah A              21 Utah-UT                   NT    2:14.98  
 11 Nguyen, Tina M            20 Seattle U-PN              NT    2:15.16  
 12 Ruff, Karla E             18 Seattle U-PN              NT    2:16.00  
 13 Smith, Stirling C         19 Northern Ariz.       2:09.52   x2:16.23  
 14 Paakh, Melissa K          19 Utah-UT                   NT   x2:16.26  
 15 Morehouse, Alexis L       20 Seattle U-PN              NT    2:17.23  
 16 Gehrke, Bethany A         18 Seattle U-PN              NT   x2:19.59  
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Totura, Tia K             21 Denver Pioneers-CO   2:04.00    2:06.72  
  2 Caron, Hannah             20 Utah-UT                   NT    2:07.65  
  3 Ginder, Lisa C            21 Denver Pioneers-CO   2:06.51    2:08.03  
  4 Naze, Katie N             19 Denver Pioneers-CO        NT    2:08.36  
  5 Paakh, Melissa K          19 Utah-UT                   NT    2:11.89  
  6 Lowther, Emma             19 Northern Ariz.       2:01.99    2:13.16  
  7 Wright, Caitlin N         18 Northern Ariz.            NT    2:13.81  
  8 Rivers, Ellyn             19 Seattle U-PN              NT    2:14.07  
  9 Derflinger, Andrea L      18 Northern Ariz.       2:06.96    2:14.53  
 10 Kelley, Megan D           19 Seattle U-PN              NT    2:14.79  
 11 Juergens, Alexis K        18 Northern Ariz.            NT   x2:16.73  
 12 Shobaken, Connie Rae R    20 Seattle U-PN              NT    2:19.45  
 13 Gant, Mackenzie L         18 Seattle U-PN              NT   x2:19.70  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartz, Traycie A         19 Utah-UT                   NT      51.51  
  2 Burns, Rachel A           20 Denver Pioneers-CO     51.57      51.68  
  3 Corea, Samantha N         18 Denver Pioneers-CO     52.22      52.61  
  4 Duraj, Michelle K         19 Denver Pioneers-CO     53.48      52.85  
  5 Dirks-Ryan, Chalene R     21 Northern Ariz.         52.63      53.01  
  6 Cohen, Gretchen P         19 Denver Pioneers-CO        NT     x53.84  
  7 Basler, Hanna L           21 Seattle U-PN              NT      54.19  
  8 McMullan, Valerie B       19 Utah-UT                   NT      54.45  
  9 Doi, Nicole K             18 Seattle U-PN              NT      54.62  
 10 Randolf, Melissa R        19 Seattle U-PN              NT      55.37  
 11 Biter-Mundt, Chardonnay   20 Utah-UT                   NT      55.39  
 12 Jamora, Maddie            18 Utah-UT                   NT     x55.55  
 13 Franke, Tessa P           19 Seattle U-PN              NT     x56.42  
 14 Lewandowski, Emily A      18 Northern Ariz.            NT      59.51  
 
Event 15  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Rachel            20 Northern Ariz.       2:01.48    2:04.07  
  2 McNally, Bridgette B      19 Denver Pioneers-CO   2:05.55    2:04.83  
  3 Milberg, Kirsten M        20 Denver Pioneers-CO   2:04.00    2:05.91  
  4 Caldwell, Danielle M      20 Utah-UT                   NT    2:06.56  
  5 Connell, Fiona G          21 Northern Ariz.       2:02.41    2:07.49  
  6 Beins, Bailey M           21 Denver Pioneers-CO        NT    2:09.35  
  7 Cox, Sarah A              21 Utah-UT                   NT    2:10.47  
  8 Leighter, Rachel A        20 Seattle U-PN              NT    2:10.80  
  9 Nguyen, Tina M            20 Seattle U-PN              NT    2:14.45  
 10 Gottlieb, Ashani L        19 Northern Ariz.       2:06.18    2:14.93  
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zuch, Samantha M          19 Utah-UT                   NT    5:06.32  
  2 Leung, Jackie P           21 Denver Pioneers-CO   4:58.46    5:08.49  
  3 Maier, Krista R           21 Northern Ariz.       4:56.14    5:10.27  
  4 Jones, Kristin J          21 Northern Ariz.       5:00.40    5:11.85  
  5 Vanbuskirk, Kacie L       18 Denver Pioneers-CO   5:09.40    5:13.50  
  6 Best, Jaclyn P            20 Denver Pioneers-CO   5:17.76    5:16.99  
  7 Hoffman, Casey L          20 Seattle U-PN              NT    5:21.01  
  8 Ladner, Sara N            21 Denver Pioneers-CO        NT   x5:22.08  
  9 Palbykin, Danielle N      20 Northern Ariz.       5:12.39    5:22.46  
 10 Gehrke, Bethany A         18 Seattle U-PN              NT    5:23.09  
 11 Buck, Kayla m             20 Utah-UT                   NT    5:26.90  
 12 Oliver, Leighanne            Utah-UT                   NT    5:28.19  
 13 Shobaken, Connie Rae R    20 Seattle U-PN              NT    5:40.74  
 14 Dean, Whitney E           19 Seattle U-PN              NT   x5:41.03  
 
Event 19  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Kyra M            19 Denver Pioneers-CO   2:21.86    2:21.32  
  2 Morehouse, Alexis L       20 Seattle U-PN              NT    2:22.04  
  3 Fischer, Sarah G          18 Denver Pioneers-CO   2:23.36    2:25.04  
  4 Ligeza, Nicole K          19 Utah-UT                   NT    2:25.30  
  5 Foley, Megan A            21 Denver Pioneers-CO   2:26.03    2:25.50  
  6 Richards, Kevlyn M        19 Seattle U-PN              NT    2:25.94  
  7 Burnes, Jordan S          20 Northern Ariz.       2:18.58    2:26.51  
  8 Smith, Stirling C         19 Northern Ariz.       2:21.82    2:28.24  
  9 Ruff, Karla E             18 Seattle U-PN              NT    2:29.73  
 10 Oliver, Leighanne            Utah-UT                   NT    2:34.42  
 11 Mcsweeney, Lindsey L      19 Utah-UT                   NT    2:34.75  
 12 Lewandowski, Emily A      18 Northern Ariz.            NT    2:35.48  
 13 Van Maren, Caroline L     18 Seattle U-PN              NT   x2:36.78  
 14 Buck, Kayla m             20 Utah-UT                   NT   x2:37.25  
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Denver Pioneers-CO  'A'             3:27.43    3:28.48  
     1) Matthews, Drew D 18             2) McNally, Bridgette B 19        
     3) Labozan, Anna S 18              4) Corea, Samantha N 18           
  2 University of Denver Pioneers-CO  'B'                  NT    3:34.06  
     1) Duraj, Michelle K 19            2) Beins, Bailey M 21             
     3) Cohen, Gretchen P 19            4) Schmid, Kristin M 20           
  3 Northern Arizona University  'A'                  3:26.38    3:34.71  
     1) Dirks-Ryan, Chalene R 21        2) Loy, Kelsey N 20               
     3) Wright, Caitlin N 18            4) Maier, Krista R 21             
  4 The University of Utah-UT  'A'                         NT    3:34.74  
     1) McMullan, Valerie B 19          2) Biter-Mundt, Chardonnay I 20   
     3) Jamora, Maddie 18               4) Caldwell, Danielle M 20        
  5 Seattle University-PN  'A'                             NT    3:43.11  
     1) Randolf, Melissa R 19           2) Doi, Nicole K 18               
     3) Franke, Tessa P 19              4) Rivers, Ellyn 19               
  6 Seattle University-PN  'B'                             NT    3:53.68  
     1) Gant, Mackenzie L 18            2) Gehrke, Bethany A 18           
     3) Kelley, Megan D 19              4) Hoffman, Casey L 20            
 
Event 24  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ardavanis, Kristy            Northern Ariz.            NP     281.50  
  2 Walters, Ellis               Utah-UT                   NP     270.35  
  3 Lents, Kali                  Northern Ariz.            NP     253.00  
  4 Anderson, Cassandra          Northern Ariz.            NP     250.15  
  5 Gau, Dana K               18 Denver Pioneers-CO    220.35     244.70  
  6 Frost, Holly                 Northern Ariz.            NP    x226.45  
 
Event 26  Girls 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ardavanis, Kristy            Northern Ariz.            NP     299.60  
  2 Frost, Holly                 Northern Ariz.            NP     254.60  
  3 Walters, Ellis               Utah-UT                   NP     249.05  
  4 Anderson, Cassandra          Northern Ariz.            NP     242.70  
  5 Lents, Kali                  Northern Ariz.            NP    x228.50  
  6 Gau, Dana K               18 Denver Pioneers-CO    240.83     227.15  

Archives 2013-14